צ'אנדרה יוגה – גלה את סודות היוגה הטנטרית לאיזון נשי ולחיבור עצמי

תוכן עניינים

מבוא לצ'אנדרה יוגה

צ'אנדרה יוגה היא שיטת יוגה טנטרית עתיקה ועוצמתית, שמקורה בחוכמה הנשית המקודשת של הטנטרה ההודית. שיטה ייחודית זו, הנקראת על שם אלת הירח ההודית צ'אנדרה, מתמקדת בטיפוח איזון הורמונלי, חיבור לאינטואיציה וחגיגה של האנרגיה היצירתית הנשית.

בשונה מסגנונות יוגה אחרים שמתרגלים בעיקר בשעות הבוקר, צ'אנדרה יוגה מתורגלת בשעות אחר הצהריים, הערב והלילה, בהתאמה למחזורי הירח וההורמונים הנשיים. התרגול משלב בתוכו סדרות של תנוחות יוגה (אסאנות), טכניקות נשימה (פראניאמה), מדיטציות, שימוש במנטרות (צלילים מקודשים), מודרות (צלילים) וריטואלים, שנועדו לעורר, לאזן ולרפא את האנרגיות הנשיות בגוף ובנפש.

דרך עבודה בתנועה ובנשימה על מרכז האגן, הבטן והלב, צ'אנדרה יוגה מחזקת את החיבור של האישה למקורות העוצמה הפנימיים שלה – היצירתיות, התשוקה, האהבה, החמלה והאינטואיציה. התרגול מעניק למתרגלות כלים להתחבר מחדש לקצב הטבעי של הגוף והנפש, לרפא חוסר איזון פיזי ורגשי, ולהשיג תחושה עמוקה יותר של ביטחון עצמי, מודעות וקבלה עצמית.

צ'אנדרה יוגה מתאימה לנשים בכל שלבי החיים, אך במיוחד לאלו המתמודדות עם בעיות הורמונליות, קשיים במחזור, דיכאון וחרדה. היא יכולה להיות בעלת ערך רב במיוחד בתקופות מעבר כמו ההתבגרות, הריונות, לידה והפסקת המחזור (מנופאוזה), תוך כדי תמיכה בתהליכי השינוי הפיזיים והרגשיים.

עקרונות וטכניקות מרכזיות בצ'אנדרה יוגה

התרגול בצ'אנדרה יוגה מבוסס על מספר עקרונות וטכניקות מפתח:

 1. אסאנות (תנוחות) לשחרור אגן ואיזון בלוטות – תנוחות רבות בצ'אנדרה יוגה מכוונות לאזור האגן והבטן, במטרה לעורר ולהזין את בלוטות הרבייה והאנדוקרינית שממוקמות שם. תנוחות כמו ליטוף הירח (צ'אנדרה נמסקאר), ציפור הלילה (ניסורג'אסנה), תנוחת הגשר (סטו בנדהסנה) ופרפר הירח (צ'אנדרה בדהקונסאנה) מעודדות זרימה של דם ואנרגיה אל האזור, לשם ניקוי, איזון והרמוניה.
 1. נשימות לשליטה בהורמונים ואיזון רגשי – בצ'אנדרה יוגה ניתן דגש רב על שימוש בטכניקות נשימה לחיזוק מערכת העצבים וויסות מצבי הרוח. נשימות איטיות ועמוקות אל הבטן והחזה, כמו נשימה בסירוגין בנחירה שמאלית (צ'אנדרה בהדנה), נשימת בזז הדבורים (בהרמרי) ונשימת החליל (סיטקארי), מאזנות את מערכת ההורמונים, מרגיעות את הנפש ומעוררות תחושה של שלווה פנימית.
 1. צלילים ומודרות (חזרות) לחיזוק אינטואיציה ורגיעה – הפקת צלילים מסוימים במהלך התרגול, כמו מנטרת אלת הירח "אום צ'אנדרה נאמאהה" או צליל "יאם" הקשור לירח, מסייעת בריכוז תשומת הלב פנימה ובחיבור לאנרגיות הירחיות המרפאות. שימוש חוזר בצלילים אלו, לצד צלילי נשימה ייחודיים, מביא את המתרגלת למצב מדיטטיבי, אינטואיטיבי ורגיש יותר.
 1. מדיטציות וטכניקות דמיון מודרך – צ'אנדרה יוגה עושה שימוש במגוון רחב של מדיטציות, המתמקדות בדימויים של ירח, מים, פריחה, רחם וכדומה. טכניקות אלו, לצד דמיון מודרך של אור ואנרגיה זורמים דרך הגוף, מחזקות את החיבור לחוכמה הנשית הפנימית ומקדמות תהליכי ריפוי ושחרור בלתי מודעים.
 1. ריטואלים, פולחנים ויצירת מרחב מקודש – חלק חשוב מתרגול צ'אנדרה יוגה הוא יצירת מרחב מקודש דרך הדלקת נרות, קטורת, מנחות ופריטים בעלי משמעות טקסית. ריטואלים אישיים לפני ואחרי התרגול, כמו טקס ברכה עצמית או התכוונות לכוונה מיוחדת, מחזקים את המסירות למסע האישי ואת ההתמרה הפנימית.

לצד התרגול על המזרן יוגה, צ'אנדרה יוגה מעודדת את המתרגלת ליישם את העקרונות הללו גם בחיי היומיום – להקשיב לקצב הטבעי של הגוף, להתחבר לאינטואיציה וליצירתיות, לכבד את המחזוריות הנשית ולשאוף לאיזון והרמוניה בתוך עצמה.

היתרונות הבריאותיים והרגשיים של צ'אנדרה יוגה

צ'אנדרה יוגה

צ'אנדרה יוגה

תרגול קבוע של צ'אנדרה יוגה מציע שלל יתרונות חשובים לבריאות הגופנית והנפשית של האישה:

 1. איזון הורמונלי ומחזור חודשי קל יותר – דרך עבודה על האגן, מערכת הרבייה ובלוטות ההורמונים, צ'אנדרה יוגה מסייעת בוויסות ההפרשה ההורמונלית ומקלה על תסמיני PMS, כאבי מחזור, גלי חום ותופעות של גיל המעבר. נשים רבות מדווחות על מחזורים סדירים יותר, פחות כאבים ושיפור משמעותי בתחושת הרווחה לאורך כל החודש.
 1. שיפור בריאות האגן ומערכת הרבייה – התרגול מגביר את זרימת הדם והחמצן לאגן ולאיברי הרבייה, מחזק את שרירי רצפת האגן ושרירי הליבה, ומשפר את הגמישות וטווחי התנועה באזור. שינויים אלו יכולים לסייע במניעה או הקלה על בעיות גינקולוגיות שונות, כמו דלקות, ציסטות ואנדומטריוזיס, ולתרום לבריאות ופוריות מערכת הרבייה לטווח ארוך.
 1. הפחתת חרדה ודיכאון – צ'אנדרה יוגה מדגישה טכניקות להרגעת מערכת העצבים ולהשגת איזון רגשי. דרך שילוב של תנועה, נשימה, מדיטציה וקשב פנימי, נשים יכולות ללמוד להתמודד טוב יותר עם סטרס, להפחית מתחים פיזיים ונפשיים ולטפח תחושה של שלווה ויציבות רגשית. עבור נשים הסובלות מחרדה או דיכאון, התרגול יכול לשמש ככלי תומך חשוב לצד טיפול מקצועי.
 1. העצמה ופיתוח ביטחון עצמי – דרך הקשר העמוק יותר לגוף, לרגשות ולאינטואיציה, צ'אנדרה יוגה מעודדת נשים לבטוח בעצמן, לדעת לעמוד על שלהן ולהעז לממש את הפוטנציאל הטמון בהן. התרגול מחזק את תחושת הערך העצמי, מעודד התבטאות אותנטית ותומך בהגדרת גבולות בריאים. פיתוח מיומנויות אלו הוא קריטי להעצמה אישית ולהצלחה בתחומי חיים רבים.
 1. חיבור מחודש למחזורי הטבע ולקצב הפנימי – נשים רבות מרגישות מנותקות מהקצב הטבעי של גופן עקב לחצי היומיום והציפיות החברתיות. צ'אנדרה יוגה מזמינה אותנו להתחבר מחדש למקצבים העדינים של מחזור הירח, מחזור הווסת והמחזוריות בחיינו באופן כללי. דרך הקשבה עמוקה יותר לצרכים המשתנים שלנו בכל יום ובכל שלב, אנו לומדות להיות יותר מודעות, מכילות וסלחניות כלפי עצמנו, ולחיות בהרמוניה רבה יותר.
 1. טיפוח יצירתיות, אינטואיציה וחיבור רוחני – מאפיין מרכזי בצ'אנדרה יוגה הוא הדגש על הצד הימני-אינטואיטיבי-יצירתי של האישה. עבודה עם דימויים, ארכיטיפים וסמלים נשיים מעוררת את הצד הזה, ומזמנת גישה למאגרי ידע ויצירתיות בלתי מודעים. חוויות השיא והמסתורין של התרגול גם פותחות פתח להתחברות עמוקה יותר לממד הרוחני והנשגב בקיום, וליכולת לראות את הקדושה בתוך עצמנו.

אלו רק חלק מהמתנות הייחודיות שצ'אנדרה יוגה מביאה לחייהן של נשים.

טבלת השוואה: צ'אנדרה יוגה מול סגנונות יוגה אחרים

מאפייןצ'אנדרה יוגההאטה יוגהויניאסה יוגה
עיקרון מרכזיאיזון אנרגיית הירחאיזון בין שמש וירחזרימה ותנועה
אינטנסיביותנמוכה עד בינוניתבינוניתבינונית עד גבוהה
מיקודהרפיה ואיזון פנימיגמישות וכוחכוח וסיבולת
קצבאיטי ומדיטטיבימתוןמהיר ודינמי
תרגול נשימהמודגש מאודחשובמשולב בתנועה
מתאים במיוחד ל-הפחתת מתח, שיפור שינהמתחילים ומתקדמיםמחפשי אתגר פיזי
השפעה על מערכת העצביםמרגיעהמאזנתמעוררת
זמן מומלץ לתרגולערבכל שעות היוםבוקר
שימוש באביזריםנפוץ (שמיכות, כריות)מוגבלנדיר
מדיטציהחלק אינטגרלימשולבתלעיתים בסוף השיעור

 

סיכום

צ'אנדרה יוגה היא מתנה יקרת ערך לכל אישה המעוניינת לטפח חיבור עמוק ומזין יותר לעצמה, לגופה ולמהותה הנשית. בהיותה שיטה ייחודית המשלבת עקרונות וטכניקות מהיוגה והטנטרה ההודית העתיקה, היא מזמינה אותנו למסע פנימי עוצמתי של גילוי עצמי, ריפוי והעצמה. בין אם את מחפשת דרך להתמודד עם אתגרים פיזיים כמו כאבי מחזור או חוסר איזון הורמונלי, לזכות בכלים לניהול מתח וחרדה או פשוט לחקור ולבטא את הצדדים היצירתיים והאינטואיטיביים יותר שבך – לצ'אנדרה יוגה יש הרבה מה להציע.

דרך תרגול קבוע ומסור, כל אישה יכולה לגעת בעומק העוצמה הנשית הטמונה בה, ולהפוך אותה למקור אינסופי של חוכמה, יופי, ריפוי ושמחת חיים. אם משהו בך משתוקק לצאת למסע מופלא זה, אנו מזמינים אותך לחוות את הקסם של צ'אנדרה יוגה ב"הינדי יוגה". הצטרפי אלינו עוד היום לשיעור ניסיון ותני לעצמך את ההזדמנות לגלות את האישה המדהימה שאת באמת. צרי קשר עכשיו והתחילי את המסע שלך לעבר איזון, שלווה והעצמה נשית. הגיע הזמן לתת לעצמך את המתנה הזו – הניחי לצ'אנדרה יוגה לקחת אותך צעד אחר צעד הביתה, אל עצמך האמיתית.

סוגי שיעורי יוגה

סוגי יוגה

לאחר זמן לא סביר שאני מחפשת פתרון יעיל לניהול הסטרס היום יומי, התחלתי לתרגל יוגה דרך סרטונים ביוטיוב. וקפצה לי פרסומת בפייסבוק על הפלטפורמה של הינדי יוגה. אני רוצה להמליץ ולומר שהמורים מעולים ,מקצועיים, האנגלית פשוטה להבנה, ואני באמת מרגישה שקיבלתי ארגז כלים לחיים. תודה רבה לכם ממליצה בחום
מאיה פ.
מאיה פ.
לקוחה מאומתת✅

לאור המצב במדינה הרגשתי עומס ושאני חייבת לעזור לעצמי. בתור אמא לילדה קטנה ראיתי איך המלחמה השפיעה עלי ועליה והחלטתי לעשות שינוי ולהחזיר את השלווה לנפש שלי ולהיות חזקה בשביל שתינו. קבעתי שיעור יוגה ופשוט נהנתי מכל רגע והרגשתי שיש לי אפשרות לנשום, להתחזק ולהתנתק מהכל למשך חצי שעה או שעה. מאז אני קובעת שיעורים .לפחות פעם בשבוע ונהנת מכל רגע
עדי ע.
עדי ע.
לקוחה מאומתת✅

אז בתור אחת ששגרת החיים שלה היא מהמשרד בהבית, חיפשתי פתרון שאצליח לשמור על הגזרה מבלי להתאמץ יותר מדי. היוגה נתנה לי את הפתרון, לא רק שאני מצליחה לשמור על הגזרה היוגה גם באמת עושה אותי שלווה יותר. המחירים מצחיקים, עשיתי מנוי ואני עם מורה מהממת, באמת שמחה. ממש שיניתם לי את החיים
שחף כ.
שחף כ.
לקוחה מאומתת✅
shape_06

מידע ותוכן

כתבות ותוכן על עולם היוגה

רוצה לצפות בעוד תכנים מעניינים?​ הכנס עכשיו לבלוג!

Login Account

Already a Jhana Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.