יוגה נאו – שילוב מודרני ומרענן של יוגה, אומנות וחדשנות

תוכן עניינים

מהי יוגה נאו?

יוגה נאו היא פרשנות חדשנית ועכשווית של פרקטיקת היוגה העתיקה, המשלבת אלמנטים ממגוון תחומי אומנות ותרבות כדי ליצור חוויה רב-חושית ומרתקת. בשיעורי יוגה נאו טיפוסיים, תרגול האסאנות (תנוחות) המסורתי משתלב עם מוזיקה מקורית, מיצגי אומנות, מיצבי וידאו אינטראקטיביים, שירה, תנועה ועוד. כל אלו נרקמים יחדיו ליצירת אווירה ייחודית ומעוררת השראה, המזמינה את המתרגלים לחקור את גבולות היצירתיות והביטוי העצמי שלהם בדרכים חדשות.

בבסיס הגישה של יוגה נאו עומדת ההבנה שהיוגה, כמו האומנות, נועדה לעורר את החושים, לפתוח את הלב ולהאיר את התודעה. על ידי שילוב בין שתי הדיסציפלינות הללו, יוגה נאו שואפת ליצור התנסות עוצמתית של התעלות, השתחררות ושינוי פנימי. זוהי הזמנה לצאת מאזור הנוחות, לשבור את השגרה ולהתחבר מחדש לנשמה היצירתית והחופשית שבכל אחד מאתנו.

מאפייני יוגה נאו

מה בדיוק מייחד את יוגה נאו ממסורות אחרות של יוגה? הנה כמה מהמאפיינים המרכזיים:

 1. אינטגרציה של אומנויות – שיעורי יוגה נאו מציעים מפגש בין האומנויות השונות ליוגה. ציור, פיסול, מוזיקה, שירה, מחול ומדיה דיגיטלית הופכים לחלק אינטגרלי מחוויית התרגול.
 1. סביבה רב-חושית – בהשראת מגמות עיצוביות עדכניות, מרחבי יוגה נאו כוללים לרוב אלמנטים חזותיים מרשימים כמו מסכי וידאו, הקרנות, משחקי אור וצל ומיצגים אינטראקטיביים.
 1. פסקול מקורי – המוזיקה ביוגה נאו אינה סתם רקע דקורטיבי, אלא מהווה חלק מהותי מהחוויה. עולמות צליליים מגוונים, כולל מוזיקה אלקטרונית, אמבינט ושילובים ניסיוניים, מלווים ומעצימים את התרגול.
 1. אינטראקטיביות – המתרגלים אינם צופים פסיביים, אלא שותפים פעילים ביצירת החוויה. הטכנולוגיה והמיצבים מאפשרים אינטראקציה ישירה עם הסביבה ועם המשתתפים האחרים.
 1. יצירתיות וחופש ביטוי – יוגה נאו מעודדת את המשתתפים לחקור ולהביע את עצמם בדרכים לא שגרתיות. היא מזמינה אימפרוביזציה, ספונטניות ונכונות "לצאת מהקופסא" המנטלית והפיזית.
 1. אווירה קהילתית ומחברת – השילוב בין תרגול קבוצתי, אומנות משותפת ואינטראקציות ייחודיות יוצר תחושת קשר, אחדות והרמוניה בין כל הנוכחים. אנרגיות אישיות מתמזגות לכדי שדה אנרגטי מעצים.

כל אלו יוצרים פרקטיקת יוגה דינמית, תוססת ועמוקה, המדברת הן אל הגוף והן אל הנפש והדמיון.

יתרונות יוגה נאו

מעבר לאספקט החדשני והמרענן, מהם היתרונות המשמעותיים שיוגה נאו מציעה?

 1. התחדשות והעשרה של חוויית היוגה – עבור מתרגלים ותיקים, היא מהווה דרך להפיח רוח חדשה בפרקטיקה המוכרת ולהעמיק את הקשר הרגשי והמנטלי עם התרגול.
 1. נגישות לקהלים חדשים – האופי החווייתי והמודרני שלה מושך ומעורר סקרנות גם בקרב אנשים שאולי מעולם לא שקלו להתנסות ביוגה.
 1. טיפוח יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא – האלמנטים האומנותיים והאינטראקטיביים מעוררים את הצד היצירתי, הספונטני והאינטואיטיבי, ומזמינים ראייה רעננה של המציאות והעצמי.
 1. שיפור הריכוז והמודעות – שפע הגירויים החושיים מאתגר את המתרגלים להישאר קשובים ונוכחים, ובכך מחדד את יכולת הקשב והמיקוד.
 1. שחרור רגשי והפחתת מתח – האספקטים האומנותיים והמוזיקליים מאפשרים שחרור קתרטי של רגשות, מתחים ובלוקים מנטליים, ויוצרים תחושה עמוקה של הקלה.
 1. חיבור לקהילה ולאנרגיה קולקטיבית – הדינמיקה הקבוצתית הופכת את התרגול לחוויה משותפת מחברת ומלכדת. היא מעוררת תחושת אחדות ורטט אנרגטי מיוחד במינו.

בתמצית, יוגה נאו מהווה אבולוציה טבעית של היוגה כפי שאנו מכירים אותה, המותאמת לרוח הזמן ולצרכים של המתרגל המודרני.

 השוואה בין יוגה נאו לסגנונות יוגה אחרים

סגנוןמאפיינים עיקרייםדגשיםהתאמה ל-
יוגה נאושילוב אומנויות, חוויה רב-חושית, אינטראקטיביותיצירתיות, ביטוי אישי, קהילתיותמתרגלים המחפשים חידוש והעשרה
האטה יוגהאסאנות סטטיות, תרגול מדויק, החזקות ארוכותדיוק, הפנמה, שקט מנטלימתאים למתחילים ומתקדמים כאחד
אשטנגה ויניאסהתרגול דינאמי, זרימה ותנועתיות, נשימה מתואמתכוח פיזי, שליטה, סיבולתמתרגלים המחפשים אימון אתגרי
ג׳יוונמוקטישימוש במנטרות ובכתבי יוגה עתיקים, עקרונות אתייםהתפתחות רוחנית, דבקות בעקרונות היוגההמחפשים ממד רוחני ופילוסופי בתרגול

שאלות ותשובות על יוגה נאו

 1. האם צריך ניסיון קודם ביוגה כדי להתחיל לתרגל יוגה נאו?

לא בהכרח. יוגה נאו נגישה ומתאימה גם למתרגלים חדשים לגמרי. מורים איכותיים ידעו להתאים את התרגול לרמות השונות. עם זאת, קצת היכרות בסיסית עם עקרונות היוגה יכולה לאפשר מיצוי מיטבי של החוויה.

 1. האם יש צורך בכישורים או רקע אומנותי כלשהו?

ממש לא. המטרה ביוגה נאו היא פשוט לחוות את האומנות והמוזיקה ברמה האישית שלך. אין שום צורך בהכשרה מיוחדת או בכישרון אומנותי. ההתמסרות האותנטית לתהליך היצירתי היא העיקר.

 1. האם כל שיעור יוגה נאו שונה או שיש מבנה קבוע?

מורים שונים יש להם אופני הוראה ותכנים שונים, אבל בדרך כלל יש מבנה בסיסי לשיעור. זה עשוי לכלול תרגול אסאנות לצד אלמנטים אומנותיים, אינטראקציה עם טכנולוגיה או סביבה, זמן לרפלקציה אישית וכו׳. עם זאת, חלק גדול מהקסם נעוץ גם בגורם ההפתעה והחדשנות.

 1. האם יוגה נאו מתאימה לאנשים עם בעיות בריאותיות או מוגבלויות?

בכל הקשור למצבים פיזיים מגבילים, כדאי להתייעץ קודם כל עם הרופא ועם מורה היוגה לגבי מידת ההתאמה. בחלק ממקרים, דווקא האופי החווייתי והסביבתי של יוגה נאו עשוי להפוך את התרגול לנגיש ולמועיל גם עבור אלו עם מגבלות מסוימות.

 1. האם ניתן לשלב יוגה נאו עם תרגול של סוגים אחרים של יוגה?

בהחלט כן. יוגה נאו אינה באה להחליף את סוגי היוגה האחרים, אלא להציע פרספקטיבה חדשה ומשלימה. שילוב בין האימון המדויק של האתה לבין החופש והיצירתיות של יוגה נאו יכול להיות מתכון מנצח להתפתחות אישית.

לסיכום

יוגה נאו מביאה בשורה מרעננת ומלהיבה לעולם היוגה, המזמינה אותנו לחוות את התרגול העתיק באור חדש לגמרי. בשילוב השראה אומנותית ויצירתיות עם ידע יוגה מסורתי, היא פותחת בפנינו אפשרויות אינסופיות לצמיחה, להתחדשות ולהעצמה.

באמצעות חיבור מחודש לנפש היצירתית והאינטואיטיבית שלנו, יוגה נאו מסייעת לנו לשחרר את הדימויים והתפיסות המגבילים ולגלות בתוכנו עולמות חדשים של ביטוי אישי ומימוש עצמי. וכל זאת בסביבה קהילתית מחבקת ומעודדת, הרוקמת קשרים אנושיים עמוקים.

זוהי הזמנה לשבור את השגרה ולצאת למסע בלתי נשכח אל נבכי הגוף, הנפש והדמיון. ואין דרך מושלמת יותר להתחיל אותו מאשר בעזרתם האדיבה של המורים ההודים המופלאים שלנו ב"הינדי יוגה". באמצעות הפלטפורמה האינטרנטית הייחודית שלנו, התוכן וההנחיה האיכותיים שהם מביאים מהמזרח הרחוק זמינים לכם בקלות וביעילות, היישר מהבית.

בין אם אתם מעוניינים לרענן את שגרת היוגה המוכרת, לחוות התעוררות של החושים והתודעה או פשוט להעשיר את חייכם בצבעים ובצלילים חדשים – יוגה נאו היא התשובה המושלמת. כל מה שנדרש מכם הוא מזרן, מחשב, חיבור לאינטרנט ונכונות להרפתקה. כל השאר – המוזיקה, הסאונד, האורות וההשראה – יסופקו לכם בשפע.

אז למה אתם מחכים? הירשמו עוד היום לאחד מקורסי יוגה נאו המרתקים שלנו והתחילו מסע קסום אל עבר עצמכם האמיתיים, היצירתיים והחופשיים. השמיים הם ממש לא הגבול – הם רק תחילת הדרך המופלאה הזו.

סוגי שיעורי יוגה

סוגי יוגה

לאחר זמן לא סביר שאני מחפשת פתרון יעיל לניהול הסטרס היום יומי, התחלתי לתרגל יוגה דרך סרטונים ביוטיוב. וקפצה לי פרסומת בפייסבוק על הפלטפורמה של הינדי יוגה. אני רוצה להמליץ ולומר שהמורים מעולים ,מקצועיים, האנגלית פשוטה להבנה, ואני באמת מרגישה שקיבלתי ארגז כלים לחיים. תודה רבה לכם ממליצה בחום
מאיה פ.
מאיה פ.
לקוחה מאומתת✅

לאור המצב במדינה הרגשתי עומס ושאני חייבת לעזור לעצמי. בתור אמא לילדה קטנה ראיתי איך המלחמה השפיעה עלי ועליה והחלטתי לעשות שינוי ולהחזיר את השלווה לנפש שלי ולהיות חזקה בשביל שתינו. קבעתי שיעור יוגה ופשוט נהנתי מכל רגע והרגשתי שיש לי אפשרות לנשום, להתחזק ולהתנתק מהכל למשך חצי שעה או שעה. מאז אני קובעת שיעורים .לפחות פעם בשבוע ונהנת מכל רגע
עדי ע.
עדי ע.
לקוחה מאומתת✅

אז בתור אחת ששגרת החיים שלה היא מהמשרד בהבית, חיפשתי פתרון שאצליח לשמור על הגזרה מבלי להתאמץ יותר מדי. היוגה נתנה לי את הפתרון, לא רק שאני מצליחה לשמור על הגזרה היוגה גם באמת עושה אותי שלווה יותר. המחירים מצחיקים, עשיתי מנוי ואני עם מורה מהממת, באמת שמחה. ממש שיניתם לי את החיים
שחף כ.
שחף כ.
לקוחה מאומתת✅
shape_06

מידע ותוכן

כתבות ותוכן על עולם היוגה

רוצה לצפות בעוד תכנים מעניינים?​ הכנס עכשיו לבלוג!

Login Account

Already a Jhana Customer?

Invaild email address.

6 or more characters, letters and numbers. Must contain at least one number.

Your information will nerver be shared with any third party.